Cumayeri Çok Programlı Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümünün Meslek Yüksekokulumuza Ziyareti

Cumayeri Çok Programlı Lisesi Çocuk Gelişimi bölümü öğrencileri, öğretmenleri Hatice Özbek, Melahat AKTAŞ rehberliğinden Düzce Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Programı’nı ziyaret etti.

Cumayeri Çok Programlı Lisesi Çocuk Gelişimi bölümü öğrencilerine, Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Dr. Zeynep Seda ÇAVUŞ tarafından, Meslek Yüksekokulumuzun hizmet binası, Çocuk Gelişimi Programı ve birimde yapılan etkinliklerini içeren sunum yapıldı. Sağlık Hizmetleri MYO sekreteri Dinçer KORKMAZ tarafından da öğrencilere Çocuk Gelişimi Programı’na ait tercih işlemleri, güncel puanlar, mevzuat ve yapımı devam eden yeni SHMYO binası hakkında bilgi verildi.

Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Dr. Zeynep Seda ÇAVUŞ, Çocuk Gelişimi Programı amacının değişen bilim, teknoloji, eğitim ve sağlık gereksinimleri doğrultusunda 0-18 yaş sağlıklı/özel gereksinimli çocuk ve gençlerin gelişimine ve eğitimine destek veren, aileleri ve toplumu çocuğun sağlıklı gelişimi ve eğitimi konusunda aydınlatan, bakım, koruma, eğitim ve araştırma becerilerine sahip mesleki sorumluluklarının bilincinde ve etik değerlere bağlı, özenli, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerilerine sahip olan, toplumsal olaylara duyarlı olan ve bireysel sorumluluk alabilen, farklılıklara ve insan haklarına saygılı çocuk gelişimciler yetiştirmek olduğunu vurguladı. Bölüm kapsamında yer alan dersler ve öğrencilerin sorumlulukları üzerinde duran ÇAVUŞ, öğrencilerin iş imkanı bakımından şanslı olduklarını, mezun öğrencilerin hemen hemen hepsinin devlet ve özel eğitim kurumlarında rahatlıkla iş bulabildiklerini, bundan dolayı da Çocuk Gelişimi Programının her yıl yüzde yüz kapasiteyle tercih edilen bölümler arasında yer aldığını belirtti.

Daha sonra öğrenciler tarafından Çocuk Gelişimi Programı’na ilişkin sorular cevaplandırıldı. Cumayeri Çok Programlı Lisesi Çocuk Gelişimi bölümü öğrencilerine bölüme ait derslikler ve bina gezdirilerek ziyaret sona erdirildi.